Aktualności

Dzień Strażaka 2018

dzien strazaka 2018Z okazji Dnia Strażaka składam wszystkim
Druhnom i Druhom z Powiatu Braniewskiego
najserdeczniejsze życzenia.
Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego
oraz niesienie pomocy potrzebującym
to działanie wpisane w codzienną strażacką służbę.
Życzę, aby ta trudna praca była źródłem satysfakcji
oraz powodem do dumy, a społeczne uznanie
niech towarzyszy Wam w codziennej działalności.

Obchody 3 maja w Pieniężnie

3 maj 2018 pienieznoUczestniczyłem w uroczystych obchodach 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w setną rocznicę Niepodległości RP
O godz. 12.00 w kościele pw. Piotra i Pawła odprawiono mszę św. w intencji Ojczyzny, podczas której pracownicy Miejskiego Domu Kultury zadbali o odpowiednią oprawę muzyczną i literacką.

Zmieniamy Powiat Braniewski

zmieniam powiat braniewskiW trakcie tej kadencji pozyskaliśmy znacznie więcej środków na inwestycje drogowe co przełożyło się na większą ilość inwestycji– poniżej linki do kilku wybranych filmików jak zmieniły się drogi powiatowe.

2 MAJ

2 maj 20182 Maj - Dzień Flagi RP- jest to  jedno z najmłodszych świąt obchodzonych w Polsce. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004r. Obchodzone jest między świętami państwowymi: 1 maja, a 3 maja Świętem Konstytucji. Są dwa powody historyczne, dla których ustanowiono Dzień Flagi Rzeczypospolitej właśnie 2 maja.

Kolejne dotacje z powiatu dla Pieniężna

grafika dotacjeDobra współpraca pozwala na realizację kolejnych zadań w Gminie Pieniężno.

1 MAJ

flaga ue plJuż od 14 lat jesteśmy w Unii Europejskiej. Dzięki wsparciu unijnemu zmieniło się znacząco życie Polaków. Przez te 14 lat zmieniała się Polska i zmieniała się sama Unia.

ZDP wykonuje rowy przydrożne

zdp rowy przydrozneZarząd Dróg Powiatowych wykonuje rowy przydrożne na drodze Kajnity- Wojnity w Gminie Pieniężno. Poprawienie odwodnienia pomoże w utrzymaniu przejezdności tej drogi powiatowej. Zarząd Powiatu i ZDP zabiegał o środki w ramach rezerwy celowej wojewody po zeszłorocznych podtopieniach - niestety powołana przez Wojewodę komisja nie uwzględniła tej inwestycji.

Otwarte mistrzostwa Powiatu Braniewskiego w piłkę nożną

mistrzostwa powiatu pilka noznaTurniej puchar Starosty Braniewskiego Leszka Dziąga. Organizatorem turnieju był Klub Sportowy Wałsza, natomiast zadanie było dofinansowane z powiatu braniewskiego w ramach środków powiatowej rady sportu.