Oświata

W budżecie powiatu postawiliśmy na rozwój edukacji –  mimo, iż w każdym roku spada liczba uczniów, i co za tym idzie rząd co roku zmniejsza subwencję oświatową na prowadzenie szkół ( w ciągu 3 lat subwencja - spadła o ponad 2,6 mln złotych! ) to aktywnie pozyskujemy środki zewnętrze.

W szkołach powiatowych uczniowie mogą bezpłatnie uzyskać prawo jazdy, uprawnienia na wózki widłowe oraz koparki i ładowarki, a także uczyć się języków obcych i zdobywać doświadczenie na płatnych międzynarodowych stażach. Stworzyliśmy jedną z najnowocześniejszych pracowni informatycznych w województwie wyposażoną w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie dzięki któremu uczniowie mogą uczyć się projektowania z wykorzystaniem programu AUTOCad, a także obsługi zaawansowanych programów graficznych oraz tworzenia stron WWW i aplikacji internetowych. Powiat w imieniu szkół zawarł umowę partnerską z Ministerstwem Obrony i w ramach programu „zielone garnizony” szkolimy przyszłych informatyków na potrzeby wojska. Łączna wartość realizowanych projektów unijnych w placówkach oświatowych to kwota- 4 689 827,00 złotych.

 

Mój zawód moja pasja

moj zawod moja pasjaProjekt pod nazwą „mój zawód- moja pasja” uzyskał dotację w ramach Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020

Efektywne, nowoczesne szkolnictwo zawodowe w powiecie braniewskim

nowoczesne szkolnictwo w powiecieProjekt "Efektywne, nowoczesne szkolnictwo zawodowe w powiecie braniewskim,” którego wartość opiewa na kwotę 703.520 zł ma charakter inwestycyjny.

Informatyczne zielone garnizony

informatyczne garnizonyZSB w Braniewie - placówka jako jedna z 12 w kraju realizuje projekt "Informatyczne Zielone Garnizony" przy współpracy i pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Uczniowie tej placówki odbędą staże i nabędą doświadczenie w pracy w jednostkach wojskowych.

Nowoczesna baza edukacyjna w ZSB

baza edukacyjna zsb„Nowoczesna baza edukacyjna w Zespole Szkół Budowlanych” – to projekt, w ramach którego utworzono w ZSB dwie nowoczesne pracownie: bazy informatycznej i bazy spedycyjnej.

Projekt „Zawodowcy z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego”

zsz braniewoProjekt „Zawodowcy z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego”. Jego wartość to niemal 1,2 mln złotych.

Zawodowcy z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie

zsb braniewoWładze Powiatu Braniewskiego pracują na rzecz odnowy i rozwoju kształcenia zawodowego w powiecie. Kolejne środki pozyskiwane na rzecz szkolnictwa zawodowego w Braniewie w postaci projektów unijnych dają wymierne efekty.